ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД кафедри
ІЛЬЧЕНКО
ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
Доцент
Доцент
кандидат технічних наук
Основні етапи науково-педагогічної діяльності
Народився у 1950 році. З 1967 по 1972 рік – студент електротехнічного факультету Криворізького гірничорудного інституту (КГРІ), з 1972 по 1974 рік інженер науково-дослідного сектору КГРІ. У період 1974–1977 рр. навчався в очній аспірантурі. У 1979 році захистив кандидатську дисертацію в Інституті електродинаміки Академії наук України на тему «Исследование и разработка методов расчета плоскопараллельных и осесимметричных магнитостатических полей» за спеціальністю «Теоретичні основи електротехніки». У 1984 році було присвоєно вчене звання доцента. З 1977 року працював спочатку асистентом, потім старшим викладачем, а з 1982 року – доцентом кафедри основ електротехніки і електричних машин, після перейменування якої з 2003 року – доцентом кафедри електромеханіки.
За час роботи на кафедрі брав участь та був автором (співавтором) близько 180 наукових та навчально-методичних робіт, у тому числі співавтор навчального посібника «Електронний практикум з ТОЕ» та розробник однойменного програмного комплексу, п’яти авторських свідоцтв на винаходи та авторського права на програмний комплекс «Електронний практикум з ТОЕ» з широким спектром функціональних можливостей: база більше 1500 задач з 25 варіантами числових даних кожної; автоматизованого формування довільних тестових завдань, а також проведення комп’ютерного навчання і автоматичного тестування в автономному або мережевому режимі.
Основні лекційні курси:
Теоретичні основи електротехніки,ч.1-ч.2
Основи енергетичної грамотності та енергозбереження
Проблеми та перспективи розвитку вітчизняної енергетики
Енергоефективні системи та технології
Основи автоматизованого проектування електромеханічних пристроїв
За досягнення в освітньо-науковій діяльності Олександр Володимирович Ільченко нагороджений Почесними грамотами міськвиконкому та університету.
Основні напрямки наукових досліджень
Наукові дослідження зосереджені в галузі розробки математичних моделей та методів розрахунку складних електрофізичних систем та їх комп’ютерної реалізації. Брав участь у 9 НДР з розробки математичних моделей та методів дослідження електрофізичних систем різного призначення з використанням ефектів магнітного поля – магнітних сепараторів, матричних фільтрів, виробів електронної оптики.
Основні теоретичні досягнення:
розробив практичні моделі векторного гістерезису найбільш поширених магнітно-твердих сплавів;
розвинув практичні аспекти метода вторинних джерел для аналізу плоскопаралельних та осесиметричних магнітних систем з анізотропними і гістерезисними властивостями;
розробив програму комп’ютерної реалізації двоякоперіодичної задачі для нелінійного середовища з періодичними включеннями складної геометрії.
Авторський профіль у міжнародних науково-метричних базах
КОНТАКТИ:
Адреса
Криворізький національний університет, вул. Віталія Матусевича, 11, корпус №1, кімн. 217
Телефон
+380679763121