ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД кафедри
БАРАНОВСЬКА
МІЛА ЛЕОНІДІВНА
Доцент кафедри електромеханіки
Доцент
кандидат технічних наук
Основні етапи науково-педагогічної діяльності
Барановська Міла Леонідівна народилася у 1967 році. У 1989 році закінчила Криворізький гірничорудний інститут ‒ нині Криворізький національний університет ‒ за фахом інженер-електрик. З 1984 по 1989 роки працювала інженером-технологом в цехах по ремонту електрообладнання, по виготовленню спеціального технологічного обладнання та в технічному відділі Криворізького електрозаводу, головному підприємстві науково-виробничого об’єднання «Кривбаселектроремонт». 1996-1999 рр. ‒ аспірантка Криворізького технічного університету, 1999-2007 рр. ‒ асистент кафедри електромеханіки. З 2007 року до теперішнього часу ‒ доцент кафедри електромеханіки. У 2004 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Підвищення ефективності роботи розподільчих мереж 6-10 кВ з ізольованою нейтраллю при замиканні фази на землю» за спеціальністю «Електричні станції, мережі і системи». У 2007 році було присвоєно вчене звання доцента.
За роки роботи в університеті проявила себе як кваліфікований викладач та науковець.
З 2020 року ‒ секретар Криворізького відділення Української асоціації інженерів електриків (УАІЕ).
Член програмних комітетів міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій.
Результати науково-педагогічної діяльності опубліковані у понад 100 наукових і навчально-методичних роботах. Співавтор 4 підручників і навчальних посібників та 6 монографій.
Основні лекційні курси:
Методика викладання дисциплін за фахом
Основи метрології та електричних вимірів
Монтаж, налагодження та випробування електромеханічного обладнання
Основи електротехніки, електропостачання та електропривід
Технічний сервіс енергообладнання
Основні напрямки наукових досліджень
Наукові дослідження зосереджені в галузі ефективності роботи розподільних кар’єрних мереж та енергоефективності залізорудних виробництв. Зокрема,
розроблено й вдосконалено математичні моделі розподільних мереж 6-10 кВ з ізольованою нейтраллю;
визначено вплив опору кола замикання на землю на механізм формування перенапруг у розподільних мережах;
досліджено перехідні процеси в розподільних мережах 6-10 кВ за одночасного включення додаткової міжфазної ємності, високоомного резистора й ОПН;
розроблено рекомендації з підвищення ефективності роботи розподільних мереж 6-10 кВ шляхом зниження рівнів перенапруг при ОЗЗ.
Основні теоретичні наукові результати викладені в монографіях «Спеціальні питання електропостачання та електрозахисту електричних мереж залізорудних кар’єрів», «Оптимізація пускових режимів потужних електроприводів за енергетичною ефективністю», «Preventive theses to options for developing smart control systems for power flows distribution among consumers of iron ore underground mines».
Серед основних практичних результатів:
запропоновано методи підвищення ефективності роботи розподільних мереж за рахунок зниження до допустимого рівня перенапруг за дугових замикань фази на землю, які засновані на врахуванні впливу активного опору кола замикання на землю, параметрів живильної мережі та характеру навантаження.
Авторський профіль у міжнародних науково-метричних базах
КОНТАКТИ:
Адреса
Криворізький національний університет, вул. Віталія Матусевича, 11, корпус №1, кімн. 219
Телефон
+380671595980